3 listopada 2015

Ludzie się zmieniają.

"Ania, chodziła do nowej szkoły od niedawna. Była bardzo spokojną dziewczynką, dobrze się uczyła. Zawsze była wesoła, lecz zmieniła się. Od jakiegoś czasu codziennie rano płakała, chodziła smutna. Rówieśnicy obgadywali ją, wysnuwali różne wnioski z jej zachowania. Nie mieli pojęcia, co jej się stało, lecz mimo tego niektórzy mówili, że może jest jakąś histeryczką, ryczy z byle powodu, coś jej się poprzestawiało w głowie. Po jakimś czasie okazało się, że Ani zmarł tata. Przez swoich "przyjaciół" chodziła jeszcze bardziej przygnębiona. Nikt nie brał tego pod uwagę, a jednak wszyscy ją oceniali. Było im głupio, żałowali swojego postępowania. Ania nie wytrzymała presji, którą wywarli na niej znajomi. Zmieniła szkołę i od tamtej pory nikt nie miał już z nią żadnego kontaktu. Czy tak powinni zachowywać się ludzie, których Ania uważała za swoich przyjaciół? Postaw się w jej sytuacji..."


Ludzie się zmieniają. Nie mamy na to wpływu. Każdy z nas, nawet mimo własnej woli zmienia się. Zmianie ulega nasz wygląd, ale przede wszystkim cechy charakteru, nasz światopogląd. Wygląd jest zauważalny gołym okiem, ale to normalne. Rośniemy, rozwijamy się. Nic dziwnego. Ale co jeśli nasz charakter ulegnie zmianie?  Niektórzy zmieniają się na lepsze, inni niestety na gorsze. Co mamy myśleć o kimś takim, gdy nie znamy konkretnego powodu zmiany zachowania w stosunku do nas? Nie lubi już mnie? Zrobiłam mu coś? Czasami zakładając cokolwiek z góry, najpierw powinniśmy porozmawiać z kimś. Zamiast obwiniać siebie powinniśmy dojść do tego, co tak naprawdę się stało. Musimy pamiętać, że nie należy oceniać ludzi z góry... Nie wiem, co tak naprawdę odpowiada za ich zmianę. Każdy ma prawo być sobą, a inni nie powinni go oceniać...
Ta krótka historyjka miała pomóc mi w napisaniu dla Was tego posta, bo przyznam się szczerze że temat nie należy do najłatwiejszych. Pamiętajmy, że każdy jest inny i mimo tego, że może wydawać nam się dziwny, czy inny, musimy go szanować, bo tak naprawdę każdy z Nas jest taki sam i w niczym nie gorszy od innych ludzi. Nie oceniaj nikogo po pozorach, bo na pewno ty nie chciałbyś być tak oceniany przez innych.
Kapelusz- H&M
T-shirt- Zara
Spodnie- No name
Futerko- H&M
Skóra- Sinsay
Buty- CCC

12 komentarzy:

 1. Śliczne zdjęcia i bardzo mądry post. Każdy z nas się zmienia :)
  http://sapphireblog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że szczerą rozmową można załatwić wszystkie sprawy. Historyjka to bardzo dobry wstęp do postu, który świetnie ci wyszedł :)
  Piękne zdjęcia!

  Natasiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny Look! extra kapelusz, sama muszę sie zaopatrzyć :-)

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne zdjęcia;)
  Pozdrawiam

  wws.puszczykowsky.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie się zmieniają. Czasami na lepsze lub na złe. Ostatnio właśnie moja przyjaciółka zmieniła się o 180*. Pomalowała włosy, zmieniła styl.. Twierdzi, że nareszcie jest sobą. Ja to akceptuje :)
  Ślicznie <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo apetycznie wygladasz
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo tego że się zmieniamy możemy wciąż być (w oczach innych ludzi) tymi samymi osobami co 5 lat temu :)

  my-time-alessa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie wyglądasz, wow ♥
  Wszystko się zmienia z każdą minutą, przede wszystkim dorastamy/starzejemy się :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post, naprawdę.
  Ludzie się zmieniają i tak już pozostanie, a najważniejsze osoby przy nas zostaną. Jeżeli będzie im coś w nas nie pasować powinny z Nami porozmawiać. c;

  Obserwujemy? Zapraszam:
  seendixsecret.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Na tych zdjęciach jesteś niesamowicie podobna do Taylor Swift!

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, motywuje mnie do dalszej pracy :)
Gdy zaobserwujesz-napisz. Na pewno się odwdzięczę!
Weryfikacja obrazkowa wyłączona! :)