30 lipca 2016

Słabości i kompleksy- czy to coś normalnego?

Mimo tego, że pare razy, urywkami w niektórych postach poruszałam już te tematy, znowu zostałam poproszona o wypowiedzenie się i stworzenie posta o takiej tematyce, a ponieważ jestem tutaj dla Was, a Wy dla mnie postanowiłam to zrobić. Słabości i kompleksy- czyli coś co towarzyszy każdemu z nas na co dzień, nawet tym najbardziej pewnym siebie osobą. O naszych wadach potrafią przypomnieć nam ludzie, z którymi wcale nie mamy tak dobrego kontaktu. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ zawsze łatwiej jest wytknąć komuś jego wady, a dopiero potem patrzy się na samego siebie. Oczywiście, powinno być zupełnie na odwrót. Niestety, jest to nieodpowiednie zachowanie, lecz bardzo często nieświadomie robi to każdy z nas. Tak właśnie powstają kompleksy, które zostają z nami na długo. Z własnego doświadczenia wiem, że jest to po prostu "myśl" wparta w nas, z którą na początku nie do końca się zgadzamy, lecz poprzez wmawianie nam czegoś przez innych, zostaje z nami tworząc właśnie te nasze kompleksy. Posiada je każdy z nas. Nawet nie wyobrażacie sobie jak łatwo jest z nimi walczyć. Potrzebne jest tylko wykazanie drobnych chęci. Pierwszym podstawowym i moim zdaniem jedynym krokiem jest stu procentowa akceptacja samego siebie. Ludzie postrzegają nas tak, jak my widzimy i myślimy o samym sobie. Jeśli nie możesz liczyć na nikogo innego, twoim największym wsparciem możesz być po prostu ty, dlatego traktuj siebie tak, jak chciał(a)byś być traktowany/a przez innych, a bez problemu osiągniesz sukces. Jeśli chodzi o słabości natomiast uważam, że jest to coś, z czym nie należy walczyć, a tym bardziej nie należy się ich wstydzić, ponieważ jest to naturalna rzecz. Każdy człowiek na świecie ma do czegoś słabość lub czegoś się boi. Są to nawyki, które kształtują nasz charakter, dlatego moim zdaniem nie powinniśmy na siłę starać się ich pozbyć i zmieniać w sobie czegoś na siłę.

17 komentarzy:

 1. Kiedyś byłam bardzo zakompleksiona. Jednak teraz akceptuje siebie w 100 % i naprawdę z takim podejściem o wiele lepiej się żyje. Mam słabości ale jest to jak najbardziej normalne.
  Pozdrawiam!
  http://different-w.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten temat jest mi bardzo bliski, bo ostatnio u siebie wyszukuje i znajduje co raz więcej kompleksów. Jednak staram się akceptować siebie. :)

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze napisane, temat bliski chyba każdemu.

  Piękne zdjęcia, jesteś cudowna, masz świetną figurę, tylko bluzka nie przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze napisane.
  Strafilas do mojego serca. Od teraz będę na siebie patrzeć tak jak chciałabym być postrzegana. W każdym razie postaram się.
  Śliczne zdjęcia!
  http://kinga-wajman.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia, a bluzeczka po prostu cudowna <3

  Mój Blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 6. wyglądasz cudownie :) uważam, że żeby zmienić świat, należy zacząć od siebie. wytykać komuś błędy a nie widzieć ich u siebie zdarza się bardzo często, jest to nie w porządku i staram się tego nie robić ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś przeczytałam taki cytat,że akceptacja siebie samego to najlepszy swposób na pozbycie się kompleksów i od tamtego czasu staram się właśnie tym kierować :)
  Genialne zdjęcia,przymierzałam ostatnio właśnie tą bluzeczkę,którą masz na sobie,jest śliczna :*
  MÓJ BLOG <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy ma jakieś słabości i kompleksy, trzeba je po prostu zaakceptować :)
  Śliczna bluzka ♥
  http://ysiakova.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety do dnia dzisiejszego nie pogodziłam się ze swoimi kompleksami. :(
  Slicznie wyglądacie mam taką samą hiszpankę tyle,że w kolorze czarnym. :)

  http://stylistfashioon.blogspot.com/2016/07/modna-mama.html

  OdpowiedzUsuń
 10. masz śliczne włosy! fajna bluzeczka :)
  http://exality.pl/

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczna bluzeczka, bardzo mi się podoba. Co do tematu posta - oczywiście, że normalne. Gorzej jeśli ktoś nie posiada ich wcale. Zbytnia pewność siebie nie jest dobra.

  OdpowiedzUsuń
 12. Genialna jakość zdjęć! ♥
  Mogłabym Cię prosić o poklikanie w linki w tym poście? Byłabym bardo wdzięczna :)
  Może wspólna obserwacja? :)

  http://veronicalucy.blogspot.com/2016/07/off-shoulder-top-and-backpack.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniałe zdjęcia, to trzecie najbardziej mi się podoba! <3
  Oj tak ja też zawsze doszukuję się w sobie mnóstwa kompleksów, a tak naprawdę kto ich nie ma? Trzeba zaakceptować siebie takim jakim się jest. A przede wszystkim przycinać swoje wady, a pielęgnować zalety! <3
  Ps. Pierwszy raz weszłam na Twojego bloga i mega mi się spodobał. A trzeba wiedzieć, że mi rzadko kiedy coś się podoba, haha! Dodaję do obserwowanych!
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ślicznie wyglądacie ^^ no wy to napewno nie macie powodów do kompleksów :D
  ja się ich wyzbyłam jakiś czas temu i jest świetnie ;d

  grlfashion.blogspot.com
  zapraszam:* Odwdzięczam się za każdą obserwację :*

  OdpowiedzUsuń
 15. Kompleksy są i zawsze będą, trzeba je po prostu akceptować :)
  http://malachowskaadrianna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, motywuje mnie do dalszej pracy :)
Gdy zaobserwujesz-napisz. Na pewno się odwdzięczę!
Weryfikacja obrazkowa wyłączona! :)