1 października 2015

Accept yourself...


Wstajesz z łóżka. Pierwsza rzecz po przebudzeniu, którą robisz to spoglądanie na siebie w lustrze.  Codziennie widzisz to samo. Codziennie myślisz, że jesteś do niczego. Brak figury modelki, krótkie, przeciętnego koloru włosy. Ubrania jak ubrania. Połowa nastolatek wygląda podobnie jak ty. Zadajesz sobie pytania, wysuwasz stwierdzenia wraz, z którymi coraz bardziej nienawidzisz siebie. Wzorujesz się na ideałach dziewczyn z instagrama, blogów czy telewizji. Chciałabyś wyglądać tak jak one. Zmieniasz styl. Zmieniasz fryzurę... Biegniesz do mamy po pieniądze na nowe ubrania... Zaczynasz malować się, zmieniać nawet wygląd twojej twarzy. Ponownie spoglądasz w lustro. Widzisz zupełnie kogoś innego, odmienioną osobę która tylko ze szczegółów przypomina dawną ciebie.


Popatrz na to z innej strony. Tym razem nie staraj się zmieniać w kogoś kim tak naprawdę nie jesteś. Pomyśl sobie: "Każdy człowiek posiada wady, nie ma na świecie ideałów. Każdy z nas jest inny, i to właśnie jest piękne.  Każdy wygląda, zachowuje się inaczej i to tworzy go kimś niepowtarzalnym.Nie wolno nam robić z siebie kogoś, kim nie jesteśmy. Spoglądając w lustro powinieneś szukać czegoś czym wyróżniasz się z tłumu. Każdy z nas posiada coś takiego. Ty masz piękniejsze oczy, ktoś inny wyjątkowe włosy. Pamiętaj, że nie wszystko kręci się wokół wyglądu. Cenniejszy jest charakter, bo to on, pokazuje nam jaki człowiek jest naprawdę. Możesz być bardziej życzliwy, od innych. Ta jedna, niby za dużo nie znacząca cecha wyróżnia cię z tłumu. Musisz doceniać wszystko, bo chcąc zmienić się w kogoś innego, nigdy nie będziesz prawdziwym sobą."
Czy teraz nie jest łatwiej? Wystarczyło uświadomić sobie, jedną prostą sprawę. Wystarczy, że zapamiętasz, że każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Nie trzeba, zmieniać się w kogoś zupełnie innego, żeby zaakceptować siebie, to kim jest się naprawdę.
Koszula- primark
Spodnie- NewYorker
Futerko- H&M
Wianek- handmade


13 komentarzy:

 1. Ostatnie zdjęcie po prostu wymiata! <3
  http://sapphireblog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudowne zdjęcia, szczególnie pierwsze i ostatnie. Co do akceptowania i bycia sobą, zgadzam się. Nie będziemy tumblrgirl, a nawet jeśli, to początkowo może się nam to podobać, ale potem zacznie być męczące, bo nie będziemy to my.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgodzę się ze wszystkim co napisałaś ☺ Charakter liczy się najbardziej, lecz nie każdy tak uważa! A my jako dziewczyny powinnyśmy same siebie akceptować, nie ważne co myślą inni!
  A zdjęcia piękne!
  Pozdrawiam ☺
  Magymany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale przepiękne zdjecia *.*
  Każdy ma wady.. Ja widze niestety dużo swoich kompleksów, ale staram sie je zwalczać :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo, wiele dla mnie znaczy sam fakt, że zajrzałaś na mojego bloga :)

   Usuń
 6. Zdjęcia są klimatyczne, kocham je ♥
  A post jest prawdziwy. Lepiej być sobą i siebie zaakceptować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie przecudowne zdjęcia! <3 Bardzo mądry i motywujący post :)
  Mój Blog - zerknij! Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne zdjęcia! Masz racje, akceptacja siebie jest bardzo wazna :)
  http://agataweranika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wpis, przypominasz mi mnie jak miałam 14 lat a to było zaledwie 4 lata temu :P
  widać, że masz poukładane w głowie a to się rzadko zdarza w dzisiejszym świecie.
  I śliczne to ostatnie zdjęcie <3

  http://wszystkooczymmarzakobiety.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Przecudowny post <3

  http://mandsofficial.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Dzisiaj na tańcach mówiliśmy do lustra coś miłego do siebie, niby takie proste ćwiczenie ale mega działa na psychikę :)
  Cudne zdjęcia!

  Natasiak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie bardzo ważny, motywuje mnie do dalszej pracy :)
Gdy zaobserwujesz-napisz. Na pewno się odwdzięczę!
Weryfikacja obrazkowa wyłączona! :)